21.04.2021, Харків. - Понад 100 учасниць та учасників з усієї України починають навчання у Школі сталої мобільності. Школа проходить у форматі відеоконференції на платформі Zoom. Лекції Школи проводять науковці з Технічного Університету Дрездена та Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, а групові заняття - спеціалісти та спеціалістки, експерти зі сталої міської мобільності, планування транспорту з України.

Школа відбувається вже вчетверте, але вперше - у форматі онлайн. Головна тема Школи - це виявити, яким чином пандемія впливає на мобільність та що ми можемо зробити, аби зменшити негативні наслідки такого впливу, вона продовжує бути актуальною цієї весни. Студенти дізнаються про принципи сталого розвитку міст, методи та інструменти оцінки екологічної, соціальної, економічної сталості та заходи для поліпшення екологічної та соціальної сталості в умовах пандемії; отримають практичні навички проведення досліджень, аналізу сталості об'єкта дослідження, розробки стратегій щодо забезпечення сталої мобільності

Учасники попередніх трьох Шкіл - студенти українських університетів та молоді фахівці, які проводять дослідження та працюють в сфері міської мобільності (спеціальності "Транспортні технології",  "Містобудування", "Будівництво та цивільна інженерія", "Екологія", "Соціологія").  

Цього року Школа розширила коло учасників, включивши також представників органів місцевого самоврядування. Організатори сподіваються, що навички, отримані під час Школи, допоможуть планувати пересування у містах більш стало і енергоефективно.

Лекції Школи будуть записані і викладені на сайтах партнерів-організаторів Харківського національного автодорожнього університету та ГО “Екодія”. Також за результатами роботи Школи буде видана публікація з описом головних ідей та практичних рекомендацій Школи, аби їх могли використати не лише учасники Школи, а й ті, хто не зміг потрапити на неї. Просимо слідкувати за публікаціями на сайті організаторів.

Заняття проводяться Харківським національним автодорожнім університетом за участі ГО "Екодія", за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в межах грантового проєкту EU4USociety, та за підтримки київського представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україна. Матеріали школи відображають позицію авторів і не обов'язково відображають позицію Міжнародного фонду "Відродження", Європейського Союзу та Фонду ім. Гайнріха Бьолля.  

Програма міжнародної лїтньої школи 2021  

В цьому році Школа проходить в онлайн форматі. Це – нові виклики, але й можливості. Значно розширилось коло учасників. Не тільки студенти українських університетів, а ще й молоді фахівці, аспіранти та викладачі, представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти, які навчаються, працюють і проводять дослідження у сферах міської мобільності та містобудування.

Школа проходить у форматі лекцій, робочих сесій групової роботи (воркшопів, тренінгів) під керівництвом модераторів та самостійної роботи (натурні дослідження, робота з відкритими джерелами інформації). Спікерами першого дня були: д.т.н., завідувач кафедри транспортних систем і логістики, ХНАДУ Горбачов П.Ф.; координаторка школи, к.т.н., консультантка з транспортного планування і інфраструктури  Олена Чернишова (лекція «Транспортне планування в умовах сучасного світу»); фахівчиня з транспорту «Екодія»  Ірина Бондаренко; Prof. Dr.-rer. pol., Chair for Bicycle Transport, Karlsruhe University of Applied Sciences  Angela Francke (лекція «Основи дослідження та зміни транспортної поведінки людей») та Dipl.-Ing. Dipl.-Swt., Senior Researcher at the Chair of Traffic Control and Process Automation, TU Dresden Sven Fröhlich (лекція «Сучасні технології збору даних та управління рухом»).    

Відео можливо подивитися за посиланнями:

Офіційне відкриття. Вітальне слово    

Лекція «Транспортне планування в умовах сучасного світу» 

Лекція «Основи дослідження та зміни транспортної поведінки людей» 

Лекція «Сучасні технології збору даних та управління рухом»    

Тема групової роботи першого дня -  «Соціологічне дослідження зміни транспортної поведінки в регіоні під час пандемії». Студенти працювали в 4 групах з модераторами: Владислав Самойленко, голова ГО "Urban Crew", експерт з безпеки дорожнього руху Офісу підтримки реформ Міністерства інфраструктури України; Катерина Шульга, координаторка консалтингу, ГО U-Cycle (Асоціація велосипедистів Києва); Іван Фурлет, експерт зі сталої міської мобільності; Олександр Колій,  к.т.н., доцент кафедри транспортних систем і логістики ХНАДУ. Розроблено анкети короткострокового онлайн-опитування. Результати анкетування представлені студентами під час підсумкової доповіді.

Другого дня в школі зі сталої мобільності також було проведено лекції 

Спікерами другого дня були:   

Thilo Becker Dr.-Ing., Head of department for transportation and public works, City of Offenburg

Лекція «Хімічне забруднення від транспорту»

Lisa-Marie Schaefer, M. Sc., Researcher at the Chair of Traffic and Transportation Psychology, TU Dresden

Лекція «Дослідження впливу пандемії COVID-19 на мобільність»

Також студенти на другий день почали працювати в трьох тематичних групах:

1. Виклики та можливості щодо сталої мобільності під час пандемії

2. Екологічна сталість під час пандемії

3. Система заходів безпеки в міському громадському транспорті

Цей день «Самостійне проведення досліджень»: натурні обстеження інтенсивності руху пішоходів / велосипедистів / автомобілів / маршрутного пасажирського транспорту (наповнення, % порушень карантинних заходів); онлайн обстеження інтенсивності і складу транспортного потоку; аналіз рівня забруднення атмосферного повітря в регіоні; робота з відкритими джерелами інформації тощо.   

Завершального дня в школі зі сталої мобільності було проведено лекції 

Спікерами другого дня були:   

ст. викл. кафедри транспортних систем і логістики Тетяна Токмиленко

Лекція «Заходи щодо запобігання зараженню в сфері транспорту під час пандемії»  

доц. кафедри транспортних систем і логістики Станіслав Свічинський

Лекція «Оцінка ефективності прийнятих рішень»  

Також студенти в завершальний день представили результати своєї роботи:

Відео доповідей студентів

Презентації:

Виклики та можливості щодо сталої мобільності під час пандемії

Система заходів безпеки в міському громадському транспорті

Результати опитування Зміна транспортної поведінки під час пандемії (Середні міста)

Порівняння впливу пандемії на транспорту у містах різного розміру

Результати опитування Зміна транспортної поведінки під час пандемії в Мегаполісі

Екологічна сталість під час пандемії

Школа проводиться Харківським національним автодорожнім університетом за участі ГО "Екодія", за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в межах грантового проекту EU4USociety, та за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна.   

Школа сталої мобільності на facebook

Екодія: IV Міжнародна освітня школа зі сталої мобільності

Контакти

Адреса: 61002, Україна, м. Харків,

вул. Ярослава Мудрого, 25

Як нас знайти: ст. м. Пушкінська,

головний корпус ХНАДУ,

ліве крило, 5 поверх, кімната 520

Телефон: (057)-707-37-83

E-mail:  tsl@khadi.kharkov.ua