Програма спрямована на оволодіння фундаментальними та прикладними знаннями в області транспортних і логістичних систем на автомобільному транспорті.
Отримання глибоких теоретичних і практичних знань, умінь, навичок та відповідних компетентностей, які дозволяють бути конкурентоспроможним на ринку працевлаштування в галузі транспортних технологій на автомобільному транспорті, планування та моделювання транспортних систем різного рівня деталізації, підвищення ефективності функціонування ланцюгів постачань вантажів.
Використання сучасних теорій і практик підвищення ефективності функціонування транспортних і логістичних систем на автомобільному транспорті, а також передових методик і технологій транспортного планування та моделювання.
Розробка та оптимізація пасажирських і вантажних транспортних систем, а також підвищення ефективності функціонування ланцюгів постачань вантажів, систем управління запасами та логістичних систем в цілому.
Переваги програми Студентоцентрована організація навчального процесу здобувачів вищої освіти (магістрів), що передбачає поєднання фахової підготовки з інноваційною та науково-дослідницькою діяльністю. Передбачає оволодіння здобувачами вищої освіти (магістрами) сучасними програмними продуктами VISUM, VISSIM з формування транспортних моделей (попиту та пропозиції) різного рівня деталізації. В основу програми закладено результати реальних науково-дослідницьких робіт і проєктів галузі транспортних систем і технологій, а також сучасні тенденції розвитку сталого міського середовища та розвитку логістичних систем доставки вантажів. Можливість працевлаштування на передових автотранспортних підприємствах галузі пасажирських і вантажних перевезень, в логістичних і експедиційних компаніях, а також у консалтингових фірмах з європейським досвідом роботи на українському ринку послуг з транспортного планування та моделювання.
Горбачов Петро Федорович
професор, доктор технічних наук
Рівень наукової та професійної активності
Контактні дані
Робочі програми навчальних дисциплін
Силабуси обов'язкових дисциплін
Силабуси вибіркових дисциплін
ХНАДУ має ряд договорів про співпрацю з університетами України, Європи, Азії: Міжнародні угоди.
Кафедра підтримує багаторічні зв‘язки з Дрезденським Технічним Університетом (TU Dresden) - в різні часи викладачі (проф. Горбачов П.Ф., доц. Колій О.С., доц. Свічинський С.В.) та здобувачі (Івахнік В.) кафедри проходили стажування в TU Dresden. У 2022 році доц. Колій О.С. отримав стипендію (на шість місяців) для проведення досліджень на кафедрі автоматизації транспортних процесів в TU Dresden.
Також у 2022 році кафедра почала тісно співпрацювати з кафедрою «Транспортна техніка і організація перевезень» Казахського автомобільно-дорожнього інституту з метою обміну досвідом розробки освітніх програм і навчальних планів. В рамках підписаної угоди про співпрацю доц. Очеретенко С.В. прочитав курс гостьових лекцій з дисципліни "Логістика" для студентів Казахського автомобільно-дорожнього інституту.
Кафедра є засновником і одним із співорганізаторів Міжнародної школи сталої мобільності. Для реалізації цього заходу в різні роки залучалися іноземні та вітчизняні професіонали- практики транспортної галузі. В рамках цього заходу здобувачі українських ЗВО мали можливість отримати європейський досвід дослідження проблем функціонування транспорту в містах (INTERNATIONAL SUMMER SHOOL OF SUSTAINABLE MOBILITY).
З метою поширення культури наукової доброчесності серед студентів, викладачів та аспірантів, ОП надає консультації з вимог до написання наукових робіт, зокрема, засобів уникнення плагіату та коректного посилання на використані джерела. У ХНАДУ процедура запобігання академічного плагіату передбачає створення методичних матеріалів, ознайомлення студентів з правилами запобігання плагіату та публікації етичних норм на сайтах університету. Крім того, викладачі кафедри беруть участь у різних курсах для популяризації наукової доброчесності.
Гарант освітньої програми: д.т.н., проф. Горбачов П.Ф.
Члени групи:
к.т.н., доц. Свічинський С.В.;
Шевченко В.В., начальник відділу організації дорожнього руху Управління шляхового господарства Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради;
Діденко К.В., здобувач першого курсу навчання (гр. ТС-51-22).
Профайли науково-педагогічних працівників
Наказ про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2019 році
Наказ про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2020 році
Наказ про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2021 році
План про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2023 році
Перспективний план про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників до 2025 року