Для кафедри вищої математики як для фундаментальної загальноосвітньої кафедри традиційною завжди була різноманітність наукових досліджень. В той же час на кафедрі сформовано кілька наукових напрямів, в межах яких виконуються наукові дослідження, результати яких доповідались на всеукраїнських та міжнародних конференціях, публікувалися у різноманітних виданнях. Ознайомитися з роботами викладачів кафедри можна за посиланнями:
-публікації кафедри за 2015-2016 н.р.
-публікації кафедри за 2016-2017 н.р.
-публікації кафедри за 2017-2018 н.р.
-публікації кафедри за 2018-2019 н.р.
-публікації кафедри за 2019-2020 н.р.
-публікації кафедри за 2020-2021 н.р.
- вивчення асимптотичної поведінки розв'язків систем диференціальних рівнянь взаємодії рідини та пружних тіл, результати якого можуть бути застосованими у розробці композитних матеріалів із заданими властивостями;
- розробку статистичних методів розпізнавання об'єктів, що у перспективі можуть бути впровадженими в роботу систем спостереження на транспорті та митному контролі з метою підвищення якості обслуговування.
Кандидат фізико-математичних наук, доцент Т.Б. Фастовська досліджує питання існування, єдиності і якісної поведінки розв'язків диференціальних та інтегрально-диференціальних рівнянь, що описують термопружні процеси у тонких пластинах. Практичним застосуванням цих досліджень є розробка і впровадження нових полегшених інженерних конструкцій, що складаються з тонкостінних стрижнів і пластин. Для сучасних матеріалів цих конструкцій істотним є облік ефектів, що викликається деформаціями поперечного зсуву. Актуальність цієї роботи обумовлює та обставина, що відомі класичні моделі не враховують ці ефекти взагалі або є надто грубими спрощеннями реальних фізичних процесів. Результати досліджень постійно публікуються в міжнародних виданнях та доповідаються на міжнародних конференціях і форумах.
Ці дослідження проводяться з метою вивчення напрямів модернізації професійної технічної (зокрема, математичної) підготовки майбутніх фахівців технічного профілю у ЗВО, згідно із сучасними вимогами до якості вищої технічної освіти.
Кафедрою вищої математики виділено 3 напрями наукової роботи студентів під керівництвом викладачів:
1. Науково-педагогічна діяльність видатних вчених у галузі фундаментальних досліджень;
2. Новітні математичні і методичні підходи у вивченні природничо-математичних дисциплін;
3. Фундаментальні основи розв'язання професійно-прикладних задач.